FunBowling

Firmaliiga reglement

Tartu Firmaliiga reglement

 

Võistluste korraldajaks on FunBowling ja võistlustel järgitakse antud reglementi.
Võistlus koosneb 5 etapist ja finaalist.
Võistlused on võistkondlikud, võistkonna suuruseks on 3 mängijat. Osalemisõigus on kõigil mängijatel, kes tunnistavad antud reglementi.


HÄNDIKÄP
Võistlejate tulemusele lisatakse händikäp järgmise valemi alusel: (200-keskm)*0,8 ning tulemus ümmardatakse lähima täisarvuni. Maksimumhändikäpiks on 40 punkti.
 Uutel osalejatel, kes on EVML-i liikmed, võetakse händikäpi arvutamisel aluseks võistluse käivitumise ajaks kehtivad EVML-i võistluskeskmised. Võistlejad, kes ei oma eelnevat võistluskogemust või pole viimase aasta jooksul osalenud Firmaliigas, saavad esimeseks etapiks max händikäpi 40 punkti iga sarja kohta.
Händikäp arvutatakse vahetult enne esimese etapi käivitumist ning püsib muutumatuna kahe etapi vältel. Seejärel arvutatakse uued händikäpid, võttes aluseks Firmaliiga eelmistel etappidel mängitud sarjade keskmine.


VÕISTKOND
Võistkond koosneb kolmest põhimängijast. Varumängijate arv ei ole piiratud. Iga võistkonna varumängijad võivad osaleda teistes võistkondades asendusmängijatena. Varumängija(te) händikäpi arvutamiseks on eelnevate Firmaliigade värskeim individuaalne edetabel ja selle puudumisel kolme põhimängija kõige madalam händikäp. Kuna võistkondade arv peab olema 6-ga jaguv, on kohtunikul õigus registreerunud võistkondadele registreerimise järjekorra alusel ära öelda nii , et jääks vajalik arv võistkondi. Registreerunud, kuid mängima mitteilmunud võistkond peab tasuma etapi osavõtumaksu.
Firmaliigas osalemise tasu on 300 €  võistkonna kohta. Osavõtumaks sisaldab võistluskulusid ja karikaid, medaleid. Võistlema pääseb peale osavõtumaksu tasumist ja selle eest kannab vastutust võistkonna kapten.
Peakohtunikul on õigus kokku kutsuda Kaptenite Kogu (igast võistkonnast kapten) lahendamaks jooksvalt võistluste käigus tekkinud küsimusi, probleeme, proteste ja ettepanekuid.


VÕISTLUS
Võistlused toimuvad nn. Šveitsi süsteemis, kus moodustatakse üldise  pingerea alusel 6- võistkonnalised grupid, kes mängivad igal etapil 5 minimatši oma alagrupi võistkondadega punkti summa peale. Kui matš koos händikäpiga võidetakse kuni 30 punktiga, annab võit 1 punkti, kui võidetakse vastasvõistkonda 31-60 punktiga, annab võit 2 punkti ja kui üle 60 punkti, annab võit 3 punkti.
Viigi korral saavad mõlemad 0,5 punkti.
Matšid toimuvad ameerika mänguviisis, 2 võistkonda rajapaaril. Harjutusaeg kuni 10 min. alustusrajapaaril enne esimese sarja algust.
Võistluste jooksev seis ( võistkonnad, individuaaljärjestus) avaldatakse pärast etapi lõppemist internetis www.funbowling.ee ja FunBowling saalis.

Võistlused toimuvad FunBowling  saalis esmaspäeviti.  Soojendus kuni 10 minutit. Võistlus algab hiljemalt kell 20.00. Meeskonnakaaslase hilinemisel mängivad meeskonnaliikmed tema eest vaheldumisi kuni mängija saabumiseni. Samuti mingil põhjusel enne võistluse lõppu lahkunud mängija eest, kui tal puudub asendusmängija.

Mängupäevade vahetamine ei ole võimalik. Võistkonna liikme(te) töölähetuste või mõne muu põhjusega puudumise korral tuleb leida asendusmängija(d).
Mängija puudumisel ei ole võimalik kasutada tema võistluskeskmist.

Enne esimese etapi käivitamist loositakse avalikul loosimisel võistkonnad  alagruppidesse.
Võistkonnad mängivad 5 etappi, mille järel pingerea alusel  6 paremat võistkonda pääseb finaali.
Ülejäänud võistkonnad järjestatakse vastavalt võidupunktide ja võistluskeskmiste järgi kohtadele7. kuni 12.

FINAAL
Finaali eel nullitatakse kõigi võistkondade punktid. Finaali eel händikäpi ümberarvutamist ei toimu. 5 etapi tulemuste põhjal finaalikohtadele  jõudnud  võistkonnad mängivad omavahel tavareeglite kohaselt 5 minimatši.
Auhinnalised kohad on 1.-3. , kohad jagatakse vastavalt finaalis saavutatud kohapunktidele ning nende võrdsuse korral saavutab parema koha kõrgema võistluskeskmisega võistkond.AUHINNAD

Esimest kolme võistkonda autasustatakse karikate ja tasuta mängutundidega.

Individuaalselt autasustatakse kolme parimat mängijat medalitega.
Vastused tekkivatele küsimustele ja registreerumine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 5019925, samuti saalitelefonil 7 404 111

Tule ja korralda oma sõpradega sportlik sünnipäev bowlingus!

 


Sa oled siin: Avaleht Tartu Firmaliiga Firmaliiga reglement