STORM 1000 Riias, 2007

Möödunud nädalavahetusel toimus Riias Bowlero saalis võistlus nimega STORM 1000. Eestit käisid peale minu veel esindamas Andres Mäemets ja Jari Hytönen. Vaadates korraldajate kodulehel olevat õliskeemi, tundus üsna lastemäng olevat (õlisuhtearv 9:1 !!!!!!!) Peaks olema nagu vastu seina visata. Tegelik elu kohapeal oli aga veidi teistsugune. Minu kohale jõudes oli jõudnud Jari ja Andres juba märgi maha panna. Kohalike meelehärmiks Jari 1406, mis tundus võimatu ja Andres 1280, mille peale ta arvas, et peaks edasipääs olema kindlustatud. Ette rutates pean aga ütlema, finaalipääsu piiri alumine serv oli ainult 2 silma alla 1300. Ülejäänud võisid rahumeeles koju hakata sõitma. Ellujäämiseks pidi veel mitu korda ümber mängima. Minu esimene üritus lõppes 1264-ga, mille sees oli kahjuks üks 4 splitiga sari 148. Ega muud kui uuesti. Järgmiseks vahetuseks oli õhk niiskusest paks ja selle leevedamiseks pandi tööle radade kohal olevad ventilaatorid, mille tulemuseks osutusid rajad piltlikult õeldes laiguliseks. Tulemus vastavalt 1171, mis oli edasipääsu silmas pidades peaaegu olematu. Jari ja Andres, kes mängisid samas vahetuses, möönsid, et hommikune rada oli hoopis teisest puust. Pühapäeva hommikul oli veel 2 vahetust ja mul ühte neist reserveering. Uus päev, uued tuuled.

Kuna eelmisel päeval sai kõiki kaasasolevaid palle proovitud, siis hommikul oli otsuse tegemine lihtsam. Rajad olid suhteliselt ühtlased ning ka mängijate seltskond koosnes rohkem serva abi kasutavatest mängijatest. Panin oma mänguoskused ühele kaardile ja tulemuseks oli kuus sarja ilma ühegi spare veata kokku 1437 - mis teeb veidi ümmardades peaaegu 240-se keskmise (269, 214, 213, 259, 229, 253). Peale minu ja Jari viskas üle 1400-e (tõsi küll koos händikäpiga aga puhtalt siiski 1385 ) tulemuse veel kohalik Läti tütarlaps nimega Marija Tkacenko. Peale hea tehnika on tema pallil nii kiirust kui pööret ja mis peamine- täpsust!

Eelvoorus visatud kõrgeima tulemuse eest oli sponsorilt parimatele meestest, naistest ja juunioritest eriauhinnaks Storm London käekellad, mille Eestisse toomise au jäi Jarile tulemuse 280 eest. Finaalis, mille eest küll kella ei pakutud aga aplausi küll, üritas Viljandi pöördehirm Andres 300 aga kavalad lätlased olid viimase viske ajaks kahele kurikale kohaliku nätsu põhja alla kleepinud, seega taskust 7-10 split ja tulemus 298! Super tulemus kui mõelda, mis pingelises olukorras see visati.

Finaal Läti moodi nägi välja nii, et sama õli peal mängiti alates kella kuuest kuni lõpuni, umbes kella 21-ni. Kuna eelvoorus oli selge, et juba 5-6 sari oli õlituks mängitud, siis siin said sõnad lihtsalt otsa...

24 finalisti jagati neljastesse grupidesse rajapaaril ja nii mängiti kaks sarja summa peale, igast grupist 2 paremat edasi. Jari pääses viimasena lohutusringist jätkama. See oli küll võitlus elu eest. Esimesest ringist suutsin välja rabeleda, 216 ja 247 tagasid edasipääsu.
Teises ringis olid vastasteks kaks Läti naist (üks neist eelvoorudes ilma teinud vasakukäeline, kelle eeliseid õliskeemi vaadates vist ei peaks teemaks võtma) ja üks hea visketehnikaga Läti juunior. Kuna sattusime mängima äärmiste radade peale, siis minu õnneks läks vastastel rajapaari erinevusest arusaamise peale peaaegu kogu esimene sari. Parempoolne rada oli märgatavalt kuivem kui vasak. Nii nad siis viskasid kogu aeg paremalt rajalt strike ja vasakult spliti või vahelduseks spare. Mina aga kasvatasin sel ajal omale edumaad (234). Ja õieti tegin. Teine sari oli nagu halb unenägu. Vastased avastasid lõpuks oma vead ja kukkusid paugutama. Sarja lõppedes olin mina oma 246- se tulemusega keti nõrgim lüli. Teised viskasid 254, 266 ja 278 !!! Pluss naistele veel händikäpp. Õnneks päästis mind eelnev korralik sari. Pääsesin jälle edasi. Selles ringis kustus Andrese täht. Kindlasti tekkis talle väike pingelang eelneva 298 viskamise järel.

Meie Jariga jätkasime, kuid siis saabus ootamatu pööre kuna radadelt kadusid viimased jäljed sellest, mida mängimise kergendamiseks õliks kutsutakse. Suure ponnistusega suutsin spare-mänguga võluda veel 198 ja 192. Nüüd pöörasid ka nende pallid, kes eelnevalt ainult servast otse tasku suunas veeretasid. Tavaolukorras ei tuleks küll selle peale, et peaks mingi eriti vana ja „surnud" vindipalli veel omale kotti kaasa panema, millega siis Läti finaalis hakkama võiks saada. Oleme harjunud, et finaalis mängitakse ikka bowlingut, mitte ei testita inimeste mängusuutlikkuse piire. Aga pole ka mõtet viriseda, sest eks ma ikka ise omast vabast tahtest sinna läksin. Kokkuvõttes oli väga pingeline võistlus ja kolmest eestlasest kolm mängisid kõik finaalis. Lohutuseks jagati meile kojusõiduks ka veidi auhinnaraha, nii 50 latti näkku. Saab suvi läbi jäätist süüa!

Nagu arvata, võitsid selle võistluse lätlased, mis aga üle jäi jagati, eestlatele ehk mina 6. Jari 8. ja Andres tõenäoliselt 15-s (kuigi seda lõpp-protokollist millegipärast ei leia). Võistlejaid oli ligi 60 ja enamus mängis vähemalt 3 korda ümber. Võistlussooritusi oli umbes 140-160 täpset ei mäleta aga pole ka tähtis. Ümbermängimist võimaldas väga edumeelne pakett, mis koosnes ühest põhisooritusest ja kahest ümbermängimisest ja maksis kokku vaid 40 latti.
Peale vahva võistluskogemuse sai ka kohaliku korraldajaga sobitatud, et nad annavad meie mängijatele rohkem infot sealsetest võistlustest. Edaspidi oleks tore kui meie liidu kodukal oleks enne Lätis või Leedus toimunud võistlust ka üldine info üleval. Kus neid võistluskogemusi muidu ikka kogeda saaks.

Bowling rahva sekka ja info kodukale! Ilusat kevadet kõigile bowleritele ja nende fännklubidele!!!

Udo

Eestlaste lõplikud kohad :
Udo Sulp 6. koht
Jari Hytönen 8. koht
Andres Mäemets 15. koht


Lingid :

* võistluste ametlik koduleht - www.bowlero.lv

"Sõbrakeskus" 2.korrus
Võru tn 55F
Tartu, Eesti

tel. 7 404 111

Radade broneerimine alates 14:00 ainult saali telefonil

Lahtiolekuajad

Esmaspäev -
Teisipäev -
Kolmapäev 14-23
Neljapäev 14-23
Reede 14-24
Laupäev 12-24
Pühapäev 12-22

» hinnakiri

 1.juulist kuni 31.juulini on bowling suvepuhkusel!