Meeste EM 2007, Viin, Austria

1.juuli 2007
Tervitus Viinist!

Meeskond on täies koosseisus kohal ja võitlusvalmis. Osad liikmed on tänaseks ehk pühapäevaks juba kolmas päev Viini linnaarhitektuuri ilu imetlemas ja ülejäänud autoseltskond Andres, Vahur, Janno ja Raul on samuti reisiväsimusest toibumas ja valmis võitlema viimse meheni. Nagu Vahur mainis, "elusalt kätte ei anna".

Täna hommikul saime siis proovida õlimeistrite diplomitööd. Raul sai ka paberkandjal õliinfo, kuid kibeda treeningu käigus polnud aega sellessse eriti süveneda. Lihtsamalt öeldes, sama kogus õli on lühikesel juhul 35 jalga ja pikal variandil 45 jalga pikk. Minule ja ka paljudele teistele mängijatele tundus lühike õli veidi paremini mängitav kui pikk. Tundub, et lühikest tuleks mängida alguses nii renni lähedalt kui palli omadused, viskekiirus ja tehnika võimaldavad ja siis raja kuludes liikuda järjest ülespoole. Samas on ka palju mängijaid, kes alustasid kohe palju kõrgema joonega. Eks homme näeb kellel meist siis õigus oli.

Pikk tundus minule küll eriti keeruline. Mattpalliga servast mängides võis kergesti veidi "välja" eksida ja siis oli tsao pall... Kui veidi rada kulus, siis tundus mulle paremini toimivat libedama pinnaga pall ja kuskilt teise-kolmanda märgivahelt sirgemat joont mängides aga sellejuures pidi väga täpselt mängima, vigu ei andestatud. Kõik see tundus täna treeningul, eks tõelise pildi saab homme hommikul kell 9 kui mina ja Raul saame esimesed tuleristsed lühikese õli peal.

Loodame kõige paremat! Kirjutan ehk homme õhtul veidi täpsemalt kui kõik meie mehed on lahingõppuselt eluga tagasi.


EMC2007
2.juuli 2007
Isegi kirjeldada ei tahaks...

See mida määrdemeistrid täna rajale määrisid oli ikka sulaselge tõrv.
Treeningupäevaga võrreldes polnud sel küll midagi ühist. Kindlasti oli see ikka sama profiil ja kogus, ainult teised mängijad ja teised trajektoorid. Kes õliskeemile on pilgu peale heitnud, on kindlasti märganud, et tasku tabamiseks peab pall oma teel kindlasti sattuma vähemalt neljanda liistu peale. Seega eriti heade visete puhul liikus pall tükk maad piki serva nii, et osa pallist oli piltlikult renni kohal. Aga pange käsi südamele ja öelge, kes teist suudab või õigem oleks õelda julgeb palli nii servani veeretada? Mina igatahes mitte. Kõik need visked mis neljanda liistuni breikki ei ulatunud, lõppesid paremal juhul sparega aga üldjuhul oli ka splitt sagedane külaline.

Alustasime Rauliga veidi kangelt seda esimest sarja. Rauli algus oli siiski üsna ladus, mina olin neljanda ruuduni juba ühe spliti ja lihtsa möödaviske jõudnud teha, siis tuli pikem rajaseisak ja meid siirdati uuele rajapaarile. Rauli mängu lõi see hetkeks liimist lahti. Minul õnnestus seejärel teha üks strikepaar ja oleme ausad, mõlemat "viljandist". Need olid vist ka ainukesd vasakud striked. See õlitus ei anna vasakult üldiselt midagi peale spare. Kuna head mängijad mängisid väga rennilähedalt, siis esimese viskega renni visata polnud mingi kunst. Seda oli märgata kogu päeva jooksul üsna tihedalt.
Päeva suurim täht oli Janno, kes tõesti väga korraliku tulemuse suutis visata, meie ülejäänud olime algajate klassist.

Õnneks võistlus alles algas ja väga palju mänge tuleb veel ees. Seega peaks olema ka ruumi tulemuste parandamiseks. Homme mängime Rauliga kell 13.30 pika õli peal. Loodan kõigest hingest , et meil kõigil läheb hästi.3.juuli 2007
Poleks elus uskunud, et see pikk õli nii keeruliseks osutub. Algus oli õige libe (ikkagi 45 jalga) ja pallid ei jõudnud enne kurikaid tööasendit sisse võtta. Proovisin mattpinnase Actioniga aga see osutus kas liiga uimaseks ja libises läbi või haaras liiga vara kinni ja tõmbus sirgeks. Läikivama pinnaline võimsam Terminator ei andestanud ühtki kiiruslikku viga. Proovisin omast arust kõiki võimalikke ja võimatuid jooni aga mäng lõppes ikka kuhugi 170 kanti. Piisas ju ainult spare mängust koos mõne hulkuva strikega ja kahest splitist või "ämbrist" ja see oligi tulemuse lagi. Tegijad vennad (nende hulgas ka soomlased) mängisid neljanda noole lähedusest läikivapinnaliste pallidega kõva pööördega väikest nurka ja said ka vastavaid tulemusi. Minul selliseks atraksiooniks pööret ei jagunud. Väike eksitus kiiruse poolelt ja pall libises auku või splitti jättes välja. Sama eksimus sissepoole lõppes ka tavaliselt splitiga. Tavaline kombinatsioon splitist oli 4-9. Vahepeal proovisin viimases meeleheites ka varianti kus panin palli raja vasakust nurgast tasku suunas lendu, selle tagajärjeks oli raskemini paigatavad spared.

Viimaseks sarjaks sattusime saali lõppu kus rajad olid kuidagi ühtlasemalt kuivaks mängitud, isegi serva poolt ei libisenud pall nii kergelt välja. Proovisin siis ikkagi tegijate trajektoori ja selleks, et pall tasku jõuaks tõmbasin kiiruse aeglasemaks ja panin rohkem pöördele rõhku. Näe imet, sarja keskel sain 3 (KOLM!!!) ilusat striket. Hakkaski liiga ilusaks kiskuma - selleks, et tulemus üle mõistuse kõrgeks ei osutuks, tegin igaks juhuks ühe korraliku spliti ja ühe "ämbri" vea. Jälle mäng tasakaalus! 10 ruudus sain jälle maailmarekordi omanikus ja viskasin samas sarjas teise strike kolmiku, tulemuse peaks pronksi valama- 201!
NB! Kõik need eelnevad kommentaarid on ainult läbi minu silmade, teised võistkonnakaaslased jäävad paljudes asjades ehk eriarvamusele. Aga küll nad ise kommenteerivad.

Pärast selliseid mängukogemusi tahaks vist mürki võtta ... Aga aeg pidi ju kõik haavad parandama. Nüüd hilisõhtuks on juba söögiisugi tagasi, niipalju siis mürgist, elu läheb edasi!
Tänan, et te mind tähelepanelikult ära kuulasite!
Tervitades,
Udo4.juuli 2007
Eile ehk kolmapäeval oli minul vaba päev. Nautisime Viini vanalinna vaateid, sõime viini shnitslit ja sacheri kooki. Algul tundus Viini kesklinn veidi keeruline, esimestel päevadel kasutasime GPS abi, nii oli palju lihtsam liikuda, nüüd oleme juba "vanad kalad" ja liikleme üsna vabalt.


5.juuli 2007
Täna hommikul mängisime siis triode esimest vahetust lühikese õli peal. Ilm on muutunud palju jahedamaks, kui eelnevatel mängupäevadel oli õues 27 C lähedal ja saalis ei tahtnud pöial pallist välja tulla, siis nüüd on õues 18 C lähedal ja väga tuuline. Saali sisekliima on ka sellega seoses veidi muutunud. Esimeses mängus tegin kohe oma isikliku rekordi, nimelt viskasin 10-sse ruutu kolm stiilipuhast "viljandit" ja kokku sain 209 silma.Aga edasi läks ikka oma rada ehk kahte striket järjest saada oli lausa võimatu. Ühel rajapaaril sain parempoolselt striked ja vasakpoolselt spared, alguses või lõpus ikka üks viga/split ja polegi palju üle 170 loota. Nii me siis vaevlesime. Homme hommikul alustame siis triode pika õli mänge. Ikka loodan, et läheb paremaks.
Aaa, tuli veel meelde, et on bowlingumaailmas ikka imemehi ka ehk Jari Ratia, kes hommikul meie vahetuses (kui meil pall rajal ei tahtnud püsida) viskas kolmandas sarjas 300 !!!Andku bowlingujumal talle pikka iga!


6.juuli 2007
No ei saa vaiki olla, tegin täna triode mängus pika õli peal esimese puhta mängu. Ei ühtki viga ega splitti. Isegi neli striket järjest ja tulemuseks 217. No kolmanda sarja lõpuks oli väike hirm, et tänase bloki keskmiseks ähvardab tulla 200, selle üleannetuse ennetamiseks tegin lõpuruutu kiiresti ühe spliti ja vea, jälle korras! Pika õli omapäraks on tihti taskutabamusest püstijääv 9. kurikas (vasakukäelistel 8. kurikas, Paul Mooril jäi täna meiega samal rajapaaril ühes sarjas kolm 8.-t)
Andrese jutt, et ässad viskavad märgatavamalt hoogsamalt kui meie, peab paika. Viskekiiruse tõstmine pole midagi eriti keerulist, swingi kõrgemaks ja hoogu tuleb. Tähtsaim noot selles muusikas on viskekiiruse ja pallipöörde kooslus. Lihtne on lihtsalt kiiresti visata, lihtne on ka kiirus maha tõmmata ja ainult pöördele rõhku panna aga väga keeruline on õppida viskama suure kiirusega ja piisavalt tugeva pöördega ja sealjuures veel täpselt ka... See oskus eraldabki terad sõkaldest. Ühesõnaga meil on veel kohutavalt palju arenguruumi. Õnneks. Muidu olekski mäng otsas.

EMC2007
7.juuli 2007
Täna siis meeskonnamäng ja esimene blokk lühikese õli peal. Kui muidu mängiti ühe õlituse peal 12 sarja raja kohta, siis meeskonnamängus tuleb 15 sarja raja kohta. Seda on ikka liiga palju.
Esimeses sarjas olin varematel mängupäevadel omast arust kõik võimalikud variatsioonid läbi proovinud, täna proovisin midagi loogika vastast. Proovisin "karukeelega" matistatud Terminaatorit, mis iseenesest on väga aktiivse pinnamaterjaliga õlipall. See ei teinud lühikese õli peal ühtki järsku liigutust, enne lõppu "suri" kergelt äragi ja seega sai teda tasku juhtida. Vaatamata splitile suutsin esimese üle 200 mängida.Teise sarja alguses sain strike ja spliti, sain aru, et seda palli ei suuda nii kõvasti heita ja vahetasin järgmiseks reaktiivpinnaga libisevama palli vastu. Sama tulemus- strike ja splitt. Enne kui järgmise viskekorrani jõuad on 9 inimest juba viset sooritanud ja rajatingimused kardinaalselt muutunud, isegi raske kohta meeles pidada. Võtsin oma kõige libisema Buzzi ja proovisin visata paralleelselt rajaga , sihtides üle esimese märgi.
Sarja lõpuks oli mul juba 4 katkist ruutu, rohkem tahtejõuga õnnestus veel 3 striket teha (2 "viljandit") ja tulemus 169. Viimaseks sarjaks muutsin swingi veidi madalamaks ja rõhusin rohkem tabamistäpsusele. See andis ka tulemust, isegi 4 striket sain ritta aga 10 ruudu viskel jäi pall veidiks pöidlasse ja splitt, tulemus küll 212 aga 200-st keskmisest jäi küünemusta võrra siiski puudu.
Nagu saalis ümberringi näha olid taskuvisetest lemmikkurikate kombinatsiooniks kas 9., 4. või siis 4-9.
Unustasin veel varem mainida , et selles igavanade seadmetega saalis kasutatakse Twister kurikaid.Kui tavakurikad on seest täispuit ja peal õhuke kiht tugevat plasti, siis Twisterid on läbinisti plastkurikad. Puukurikatega võrreldes on nende lennutrajektoorid hoopis teisest puust ja tõenäoliselt ka raskuskese. Soomlased vannuvad kogu aeg, et kuidas sellist kaalukat võistlust selliste kurikatega saalis peetakse. Need pole ühegi reegliga keelatud, kuid pole lihtsalt soovitatavad. Niipalju siis hädaldamisest, homme hommikul kell 8 mängime meeskonna viimases bloki pikal õlil. Loodan väga, et meil läheb hästi.


8.juuli 2007
Täna mängisime hommikul kell 8 meeskonna viimase bloki pikal õlil. Nii vara on raske ennast käima tõmmata. Esimese sarja suutsin sellest hoolimata 212 visata.Järgmised läksid juba langevas joones.Kokkuvõttes oli minu panus meeskonda siiski 192 keskmist.Tundub, et me midagi sellest siiski õppisime, mida aeg edasi seda, seda paremaks tulemused tasapisi läksid.Kahjuks said mängud otsa.
Meie parim koht oli ehk triode 37. (Janno, Vahur, Udo) 67-st.
24 sarja kokkuvõttes ja 207 sportlase osavõtul jäid meie individuaalsed tulemused keskmisi komakohalt kergelt ümmardades järgmiseks:
110. Janno 188 avg
133. Udo 183 avg
150. Raul 179 avg
170. Vahur 176 avg
201. Taimar 167 avg
202. Andres 166 avg

Täna magame rahulikult. Homme vaatame saalis finaale ja õhtul on lõpubankett. Teisipäeval vaatame veelkord üle kõik linna lossid ja muud vaatamisväärsused. Ja kolmapäeval lendame koju, oma igapäevast leiba teenima. Seekord hoidsime kokku siis lillede ja puhkpilliorkestri pealt, te ei pea lennujaama meile plaksutama tulema. Aga suured tänud kõigile bowlinguhuvilistele, kes meie kannatusi koos meiega läbielasid ja meile siiralt kaasa tundsid. Aitähh kõigile!!!

Viinis 2007

"Sõbrakeskus" 2.korrus
Võru tn 55F
Tartu, Eesti

tel. 7 404 111

Radade broneerimine alates 14:00 ainult saali telefonil

Lahtiolekuajad

Esmaspäev -
Teisipäev -
Kolmapäev 14-23
Neljapäev 14-23
Reede 14-24
Laupäev 12-24
Pühapäev 12-22

» hinnakiri

 1.juulist kuni 31.juulini on bowling suvepuhkusel!